18 Sound 18NLW9601C
18 inch LF Neodymium Driver / 1800W / 8 ohm
18 Sound 18NLW9601C
Fabrikant 18 Sound
Artikelcode18NLW9601C
18” Extended LF Neodymium Driver - 5.3” vc - 1800W AES - 97dB@1W/1mt - ISV - DSS - SDR - Carbon Cone
Op bestelling leverbaar
De 18NLW9601C is een extended low frequency 18 inch neodymium high-performance luidsprekerdriver. Dit model is de evolutie van de industriestandaard 18NLW9601. De luidspreker is ontworpen voor gebruik als subwoofercomponent in reflex-, bandpass- of hoornbelaste toepassingen met hoge SPL-eisen. Voor optimale prestaties wordt een versterker aanbevolen die 3600 Watt programmavermogen kan leveren. De kern van de driver bestaat uit een dubbele siliconen spider gebaseerd op DSS-technologie, waardoor de 18NLW9601C de bewegende massa met hoge lineariteit kan controleren en de mechanische parameters langdurig zeer stabiel blijven. De moderne 5,3 inch ISV koperen met aluminium beklede CCAW spreekspoel heeft een inside-outside split winding ontwerp met vier lagen, waardoor de 18NLW9601C tot 3600 Watt programmavermogen kan verwerken. De BL-krachtfactor en alle andere elektrodynamische parameters blijven lineair binnen het werkgebied. Samen met het extreem hoge uitslaggedrag — 70 mm vóór beschadiging en een lineaire Xmax van ±14 mm — maakt dit de 18NLW9601C tot een zeer lage vervorming en uiterst dynamische driver. De toch al lage vervorming en hoge geluidskwaliteit worden verder verbeterd door een aluminium demodulatiering (SDR-technologie), die impedantie en fase over de frequentie vlakt. De 18NLW9601C is ontwikkeld met uitgebreide FEA- en stromingssimulaties en tests, met de focus op het afvoeren van de warmte die door de krachtige spreekspoel wordt gegenereerd. Er is speciale aandacht besteed aan het optimaliseren van de luchtstroom in de luchtspleet zonder hoorbare bijgeluiden te veroorzaken. Een foam diffractor met lage dichtheid, geplaatst in het ventilatiegat, werkt als koelsysteem. Hierdoor neemt de belastbaarheid toe en wordt vermogenscompressie verminderd. De carbon conus biedt extreem hoge sterkte en waterafstotende eigenschappen. Een speciale coating op zowel de boven- als achterplaat maakt de driver veel beter bestand tegen corrosie door zout en oxidatie.
Product Datasheet
Productkenmerken
Type driver LF
Diameter 18 inch
Impedantie 8 Ohm
Vermogen (RMS) 1800 Watt
Vermogen (Continu) 3600 Watt
Gevoeligheid 95 dB
Frequentiebereik 30 - 2300 Hz