18 Sound 21NLW5300
21 inch LF Neodymium Driver / 1800W / 8 ohm
18 Sound 21NLW5300
18 Sound 21NLW5300
Fabrikant 18 Sound
Artikelcode21NLW5300
21” Extended LF Neodymium Driver - 5.3” vc - 1800W AES - 98.5dB@1W/1mt - ISV - DSS - SDR
Op bestelling leverbaar
De 21NLW5300 is een ultra-lage frequentie 21 inch neodymium high-performance luidsprekerdriver. De driver is geoptimaliseerd voor direct-radiating en bandpass subwooferkasten. Voor optimale prestaties wordt een versterker aanbevolen die 3600 Watt programmavermogen kan leveren zonder clipping. De kern van het vernieuwde ontwerp bestaat uit het verbeterde dubbele siliconen spider-systeem gebaseerd op DSS-technologie. Hierdoor kan de 21NLW5300 de bewegende massa met hoge lineariteit controleren en blijven de mechanische eigenschappen langdurig zeer stabiel. Het ontwerp bevat een krachtige ophanging met grote uitslag, waardoor de conus ook bij zeer hoge geluidsdrukniveaus (SPL) optimaal gecontroleerd blijft. De engineers van Eighteen Sound hebben met de huidige beschikbare materialen de best mogelijke resultaten bereikt op het gebied van schone en onvervormde lage frequentieweergave bij extreem hoge SPL-niveaus, met een zo laag mogelijke vermogenscompressie. De moderne 5,3 inch ISV koperen spreekspoel heeft een inside-outside split winding ontwerp met vier lagen, waardoor de 21NLW5300 tot 3600 Watt programmavermogen aankan. De BL-krachtfactor en alle andere elektrodynamische eigenschappen blijven lineair binnen het werkgebied. Dankzij het ontwerp met hoge uitslag (±15,3 mm lineaire Xmax) kan de 21NLW5300 indrukwekkende SPL-niveaus produceren in direct-radiating behuizingen. De magneetmotor is ontwikkeld met uitgebreide FEA- en stromingssimulaties en tests, gericht op het efficiënt afvoeren van de warmte die wordt geproduceerd door de krachtige 5,3 inch spreekspoel. Er is speciale aandacht besteed aan het optimaliseren van de luchtstroom in de luchtspleet zonder hoorbare bijgeluiden te veroorzaken. Een speciale luchtdiffuser van materiaal met lage dichtheid, geplaatst in de achterplaat, werkt als koelsysteem. Hierdoor neemt de belastbaarheid toe en wordt vermogenscompressie verminderd. De lage vervorming en hoge geluidskwaliteit worden verder verbeterd door een aluminium demodulatiering (SDR-technologie), die zorgt voor een vlakkere impedantie en fase met een constante vermogensoverdracht. De met carbon fiber versterkte geribbelde conus heeft een speciale harsbehandeling voor extra stevigheid van het papiermateriaal en waterafstotende eigenschappen. Een speciale coating op zowel de boven- als achterplaat maakt de driver beter bestand tegen corrosie door zout en oxidatie.
Product Datasheet
Productkenmerken
Type driver LF
Diameter 21 inch
Impedantie 8 Ohm
Vermogen (RMS) 1800 Watt
Vermogen (Continu) 3600 Watt
Gevoeligheid 98.5 dB
Frequentiebereik 30 - 500 Hz