18 Sound 21NLW9601C
21 inch LF Neodymium Driver / 1800W / 4 ohm
18 Sound 21NLW9601C
Fabrikant 18 Sound
Artikelcode21NLW9601C
21” Extended LF Neodymium Driver - 5.3” vc - 1800W AES - 98dB@1W/1mt - ISV - DSS - SDR - Carbon Cone
Op bestelling leverbaar
De 21NLW9601C is een 21 inch neodymium high-performance luidsprekerdriver. Dit model is de opvolger van de 21NLW9601 speaker. De driver is geschikt voor zwaar belastbare ultra-lage frequentie hoornsystemen en bandpass subwooferontwerpen. Voor optimale prestaties wordt een versterker aanbevolen die 3600 Watt programmavermogen kan leveren zonder clipping. De kern van de driver bestaat uit het verbeterde Triple Silicon Spider (TSS) systeem. Hierdoor kan de 21NLW9601C de bewegende massa zeer nauwkeurig en lineair aansturen, met uitstekende stabiliteit van de mechanische eigenschappen op lange termijn. Het ontwerp bevat een krachtige ophanging met grote uitslag, waardoor de conus ook bij zeer hoge geluidsdrukniveaus (SPL) optimaal gecontroleerd blijft. De moderne 5,3 inch ISV koperen spreekspoel heeft een inside-outside split winding ontwerp met vier lagen. Hierdoor kan de 21NLW9601C tot 3600 Watt programmavermogen verwerken. De BL-krachtfactor en alle elektrodynamische eigenschappen blijven lineair binnen het werkgebied. Samen met de hoge uitslagcapaciteit — 70 mm vóór beschadiging en een lineaire Xmax van ±14 mm — zorgt dit voor zeer lage vervorming en een dynamische weergave. De toch al lage vervorming en hoge geluidskwaliteit worden verder verbeterd door een aluminium Single Demodulating Ring (SDR-technologie). Deze techniek zorgt voor een vlakkere impedantie en fase met een constante vermogensoverdracht. De 21NLW9601C is ontwikkeld met uitgebreide FEA- en stromingssimulaties en tests, gericht op het afvoeren van de warmte die wordt geproduceerd door de krachtige 5,3 inch spreekspoel. Er is speciale aandacht besteed aan het optimaliseren van de luchtstroom in de luchtspleet zonder hoorbare bijgeluiden te veroorzaken. Een speciale luchtdiffuser van materiaal met lage dichtheid, geplaatst in de achterplaat, werkt als koelsysteem. Hierdoor neemt de belastbaarheid toe en wordt vermogenscompressie verminderd. Gewichtsreductie was een belangrijk onderdeel van de ontwikkeling van de 21NLW9601C, wat resulteert in een netto gewicht van slechts 14 kg. De carbon fiber conus biedt extreme stevigheid en is waterafstotend. Een speciale coating op zowel de boven- als achterplaat maakt de driver beter bestand tegen corrosie door zout en oxidatie.
Product Datasheet
Productkenmerken
Type driver LF
Diameter 21 inch
Impedantie 4 Ohm
Vermogen (RMS) 1800 Watt
Vermogen (Continu) 3600 Watt
Gevoeligheid 94.5 dB
Frequentiebereik 33 - 2000 Hz